Aikataulu – Schedule

 

AIKATAULU

Perjantai

18:00 Tapahtuma aukeaa
19:00 Iltapala
21:00 Sauna

Lauantai

8:30-10 Aamupala
10 -> Värjäystä
10:00 – 12:00 Mekkoklinikka
10:30 Loganin luento: ”Tuliaseet keskiajalla ja renessanssin aikaan”
11:00 -> Aarteenetsintä lapsille
12:00 Kekrikisan avaus
12:15 Jousiammuntakilpailu
13:00-14:00 Lounas
13:30 – 15:00 Naisten saunavuoro
14:00 Kalpamiekkailuturnajaiset
15:00 Rottinkitaisteluturnajaiset
15:30 Teehetki – jokainen voi tuoda herkkuja tarjolle
16:00 – 17:00 Homobonuksen killan tapaaminen
17:00 Hovi
19:00 Pidot
Illalla: Sauna

Sunnuntai

HUOM. talviaikaan siirto

8:00-10 Aamupala
10:00 SKA:n syyskokous
12:00 Tapahtuma sulkeutuu. Loppusiivous mahdollisesti jatkuu vielä – kaikki tervetulleita auttamaan!

 

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s